10 įdomių faktų apie kosmetiką
Čia mes papasakosime 10 faktų apie kosmetikos naudą, žalą ir jos istoriją. Na, įsitaisykite patogiai ir mėgaukites. :)
10 įdomių faktų apie kosmetiką
Daugumos moterų rankinėse, kosmetinėse, stalčiuose – gausybė įvairiausių kosmetikos priemonių ir jos yra tapusios kasdienės grožio rutinos dalimi. Bet ar kada susimąstėte, kaip dažėsi tokio didelio pasirinkimo parduotuvėse neturėdamos egiptietės ar romėnės? Arba su kokia kosmetika lengviausia susižeisti? Pateikiame dešimt įdomių faktų apie kosmetiką.
Kiek žinoma, pirmosios kosmetiką grožio tiksliais išmėgino senovės egiptietės, kurios akims dažyti naudojo šešėlius, pagamintus gyvulinės kilmės riebalų pagrindu ir juodos anglies. Nagus egiptietės dažėsi chna.
Anksčiausia dirbtinių nagų versija atsirado Kinijoje. Jie buvo gaminami iš vaško, gumos, spalvotų miltelių ir kiaušinių baltymų.
Senovės romėnai raukšlėms sušvelninti naudojo asilo pieną, o strazdanoms naikinti – sraigių pelenus.
Žodžiu „cosmetae“, nuo kurio, manoma, kilo žodis „kosmetologė“, senovės Romoje buvo vadinamos moterys, padedančios turtingų ponų žmonoms atlikti savo grožio ritualus. Yra legendų, kuriose pasakojama, kad šios moterys įvairius kosmetikos ingredientus ištirpindavo savo seilėse.
Karalienės Viktorijos laikais moterys vengė naudoti kosmetiką, nes ji buvo siejama su scenos aktorėmis, darbininkų klasės moterimis ir prostitutėmis.
Manoma, kad įdegusį kūną madingu padarė legendinė dizainerė Coco Chanel, kuri neplanuotai įdegė Prancūzijos paplūdimyje ir tamsesne nei įprasta oda vėliau pasirodė visuomenėje.
Vieno pirmųjų vandeniui atsparaus blakstienų tušo sudėtyje buvo naudojamas terpentinas – tapyboje naudojamas skiediklis.
Terminas „natūralūs ingredientai“ reiškia, kad jie buvo paimti iš augalų ar gyvūnų produktų.
Užrašas ant priemonių „dermatologų išbandytas“ nereiškia, kad produktas yra dermatologų patvirtintas.
Dažantis atsargiausiai reikėtų elgtis su blakstienų tušu. Pagal įvairias statistikas, dažniausiai pasidaroma žala, gražinantis veidą, yra įsibrėžimas į akies obuolį su tušo šepetėliu
Dažantis atsargiausiai reikėtų elgtis su blakstienų tušu. Pagal įvairias statistikas, dažniausiai pasidaroma žala, gražinantis veidą, yra įsibrėžimas į akies obuolį su tušo šepetėliu
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą