2014 m. gruodžio 28 d., sekmadienis

Keletas faktų apie madą

                             Viskas apie Madą


Čia jau antras mūsiškis įrašas šiame blog'e. Čia papasakosim viską apie madą.

•Italų dizaineris Valentino Garavani tapo itin žinomas dėl savo raudonos spalvos suknelių. Jos visos buvo tokio paties atspalvio, tad mados industrijoje net yra neoficialus terminas „Valentino raudona“.

•Antrojo pasaulinio karo metu trūko nailono moterų pėdkelnėms, tad jos dažė savo kojas su milteliais, o su akių pieštuku nubrėždavo liniją, jog sukurtų kuo tikroviškesnį įspūdį, kad dėvi pėdkelnes.

•Pirmasis „Vogue“ žurnalo numeris buvo išleistas 1892 metų gruodžio mėnesį.
Pirmasis kostiumėlis, sukurtas dizainerio, buvo Coco Chanel. Dizainerė pristatė iš vilnos siūtą švarkelį su auksinėmis sagomis, sijoną iki kelių, o prie drabužių priderino perlų karolius.
•Napaleonas Bonapartas įsakė ant švarkų rankovių prisiūti sagas. Tokį sprendimą imperatorius priėmė tam, kad kareiviai į rankoves nesišluostytų nosių.

•Automobilių išradimas turėjo įtakos moterų sijonų ilgiui. Jie pradėjo trumpėti, kad moterims būtų patogu įsėsti į mašiną.
•„Lacoste“ logotipas, kuriame vaizduojamas krokodilas, buvo pirmasis logotipas, naudojamas ant kiekvieno prekės ženklo drabužio.
•Christiano Louboutino batelius anksčiau buvo galima įsigyti ne tik su garsiaisiais raudonais padais, bet ir su šviesiai mėlynais. Jie buvo skirti nuotakoms, kad šios turėtų „kažką mėlyno

                                              Kiti faktai

1. Aštuonioliktame amžiuje buvo itin madinga prisiklijuoti netikrus antakius iš pelės odos ir kailio.
2. Anglijoje gyvenęs dendis Beau Brummel siaubingai bijojo išsitepti batus, todėl reikalaudavo, kad jo automobilio kėdę įneštų į namus. Jis taip pat niekada nenukeldavo srybėlės bijodamas, kad sugadins šukuoseną.
3. Ispanijos princas Pilypas, vyriausiasis Čarlzo XIII sūnus, dievino pirštines, todėl dažnai nešiojo po 16 porų vienu metu.
4. Penkiolikto amžiaus pabaigoje Prancūzijoje vyriški batai buvo kvadratinėmis noselėmis – Čarlzas VIII išpopuliarino šią madą, o pats avėjo tokius batus, nes turėjo šešis kojų pirštus.
5. Šešiolikto amžiaus Italijoje moterys dažydavosi dantis.
6. Elžbieta I priėmė įstatymą, kuris teigė, kad visi žmonės vyresni nei septynerių metų sekmadieniais bei šventinėmis dienomis privalo dėvėti srybėles. Nesilaikantieji įstatymo buvo baudžiami kalėjimu ar piniginėmis baudomis.
7. Frankas I Prancūzijoje uždraudė barzdas. Monarchas taip nekentė barzdų, kad už jas baudė mirtimi.  
8. Marija Antuanetė buvo tokia kukli, kad visas sukneles bei naktinius sagstydavosi iki pat kaklo. Net ir besimaudydama vonioje.
9. Išradus užtrauktuką britai negalėjo patikėti jo patvarumu, todėl gamintojai 1924 – aisiais surengė parodą, kurioje pristatė milžinišką užtrauktuką. Jis buvo atsegtas ir užsegtas tris milijonus kartų, tačiau po parodos atrodė lyg naujas.
10. Sagas ant švarkų rankovių sugalvojo prisiūti Napoleonas Bonapartas, kadangi jį erzino kareiviai besišluostantys nosis į rankoves.

Su jumis katik buvo Akvilė ir Livija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą